Yangın Danışmanı

 PROFESYONEL DESTEK ALMAK VE ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN HEMEN ARAYIN.

> 0532 703 75 09 <

> 0532 711 74 23 <

> 0530 842 39 38 <

> 0216 642 69 31 <

> 0216 641 50 84 <

> 0216 642 68 31 <

> karabogamuhendislik@gmail.com <

> info@karabogamuhendislik.com <

> OFİS : Hamidiye Mah Şahinbey Cad No 55  <

> İMALAT : Tepeüstü Mah. Esenköşe Sok. 12 <

1974 YILINDAN BERİ SÜREGELEN AİLE MESLEĞİMİZİ DEVAM ETTİRMEKTE KARARLIYIZ.

Hizmet Bölgelerimizin Neresinde Olursanız Olun Bizim İçin Hiç Fark Etmez.

ÜCRETSİZ KEŞİF VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ İÇİN TALEPTE BULUNDUĞUNUZ ANDAN İTİBAREN Maxsimum 24 SAAT İÇERİSİNDE SİZLERE DÖNÜŞ SAĞLAYACAĞIZ.

FİRMA GENEL MÜDÜR (CEO) MESAJI:

FİRMAMIZ, Güzide Şehrimiz İstanbul’un  Büyük, Dinamik ve Saygın Sanayi Kuruluşlarından Birisidir

Personelimizle, Müşterilerimizle, Büyüyen ve Güçlenen Kocaman Bir Aileyiz Biz. Yeniliklere Açık, Geleneklerine Bağlı, İlişkilerinde Karşılıklı Kazanmak Düsturunu Benimseyerek Yürüyoruz. Türkiye’nin, Yarının Rekabetçi Dünyasında Daha İyi Temsil Edilebilmesi İçin, Firma Olarak Yaptığımız İşlerin Öneminin Farkındayız. Hedefimiz, Sadece Bölgesel Rekabet Gücümüzü Arttırmakla Sınırlı Değil.

Biz, Dünyadaki Ekonomik, Sosyal ve Siyasî Değişim ve Gelişmeleri Yakından Takip Eden, Kaynakları Buna Göre Geliştiren, ‘’Toplam Kalite Yönetimi’’ Anlayışına Sahip, Dinamik Bir Aileyiz. Sürekli Eğitim, Bu Anlayışımızın Tabii Bir Uzantısıdır. Bu Amaçla Şirket İçi ve Dışı Eğitimler İle Eleman Performansımız Sürekli Yükseltilmekte, Dışarıdan Alınan Danışmanlık Hizmetleri İle Firmamızın Rekabet Gücü Sürekli Arttırılmaktadır.

Birlikte Yaşadığımız, ‘’İnsan’’lara ve Bizi Barındıran ‘’Çevre’’mize Saygımızı Hiçbir Zaman Kaybetmeden, Onlara Katma Değer Katarak, Yaptığımız Her İşte Kaliteyi Şiar Edindik. Biz, İnsanımızın, Ona Sunulan Her Mal ve Hizmette Kaliteyi Hak Ettiğine İnanıyor, İşimizi ve Üretimimizi de Bu Anlayışa Göre Yapıyoruz.

Biz, Yaradan’a, Kendimize, Dostlarımıza, Birlikte Yürüdüğümüz Ekibimize, Güveniyor ve Bu İnançla Çalışıyoruz. Dün Olduğu Gibi, Yarın da Çalışmaya Devam Edeceğiz.

Hedefimiz, İstanbul’da Doğan bu Müteşebbis Coşkunun Önce Ülkemizin Dört Bir Yanını Ulaşması, Sonra Dünyaya Yayılmasıdır.

ŞİRKET YÖNETİMİ. M. Yunus KARABOĞA - Ayetullah KARABOĞA


YANGIN DANIŞMANLIĞI

Deneyimli yangın uzman kadromuz ile; müessese ve müesseselarda yangın önleme ve söndürme tedbirlerinin alınması ve idamesi maksadıyla, tesisin mevcut yangın söndürme kabiliyetlerinin günümüz teknolojik imkanları dahilinde gözden geçirilmesi 09.09.2009’da yayınlanan “Binaların Yangından Korunması ile alakalı Yönetmelik” hükümlerine uygunluğunun denetim ve adaptasyonunun sağlanması.

Mevcut durum Tespit ve Risk Analizi

Bina, tesis vb. Yerlerin yerleşim planlarının hazırlanması. Yapılan yerleşim planı üzerinde basit alev alabilecek  tehlikeli malzemelerin (yanıcı, parlayıcı, patlayıcı, harlayıcı) depolandığı, bulunduğu yerlerin çizim üzerinde gösterilmesi. Yapılan yerleşim planı üzerinde mevcut ve ilave edilecek  otomatik yangın algılama sistemlerinin,yangın söndürme cihazlarının,yangın duvar vanalarının, hidrantların, manuel yangın butonlarının ve sirenlerin,duman idrak etme dedektörlerinin, acil çıkış kapılarının bölgeleri ve tahliye yolarının  lejant olarak ayrı ayrı renk kodu ve şekli ile belirtilmesi.

Gelişmiş tüm ülkelerde meydana getirilen çalışmalar gösteriyor ki, yangınların en büyük sebepleri insani unsurlardan ve ihmallerden meydana gelmektedir. Bu sebepleri kısaca sıralayacak olursak;

Yangın önleme tedbirlerinin belirlenmemesi, yangın güvenliği konusunda risk analizi yapılmaması, lüzumlu eğitim ve bilgilendirme çalışmaların ve tatbikatların yaptırılmaması, Uygun yangın söndürme cihazlarının tedarik edilmemesi yada yanlış yerlere yerleştirilmesi.
    Yangın güvenlik sistemleri yada yangın ekipmanlarının test, bakım ve kontrollerinin yapılmaması,
    Acil çıkış güvenliği mevzusundaki lüzumlu standartlara uyulmaması ve lüzumlu çalışmaların yapılmaması,
    Yangın esnasında yapılacak çalışmalar konusunda lüzumlu acil durum planının bulunmaması şeklinde sıralamak mümkündür.

Tüm bu uygunsuzlukların giderilmesi için ise işletmenin detaylı yangın güvenliği risk analizi uzmanlarımızca yapılmakta, gerekli rapor hazırlanarak eksiliklerin giderilmesi için tavsiyelerimiz hazırlanacak yangın risk raporunda belirtilerek tarafınıza sunulmaktadır.

Karaboğa, yangın danışmanlığı kapsamında her türlü yapı tipi için mimari ve elektromekanik tasarım projesi hazırlama ve inceleme,  kaçış yolu hesaplamaları, yangın idrak etme ve uyarı, yangın söndürme sistemlerinin (yangın tesisatı) değerlendirilmesi, yangın risk analizi benzer biçimde uygunluk denetimü hizmetleri sunar.
Yerel ve uluslararası mevzuatlar dahilinde belirlenen yangın güvenlik önlemleri; yangının meydana gelmesini önlemeyi veya meydana gelen bir yangının gelişimini ve etkilerini sınırlandırmayı fakatçlar. Bu önlemler belirlenirken amaç; yangının bileşenleri olan yakıt, oksijen ve ısı kaynaklarını birbirinden olabildiğince ayrı tutmak; yangın risk analizi ve yangın talimatı doğrultusunda tahliye ve söndürme işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlamaktır.
Karaboğa, yangın bilimindeki deneyimi ve uzman kadrosuyla yapılarda Yangın Danışmanlığı hizmeti sunar. Yangın karakteristiklerini belirlemek, yıkıcı etkilerini azaltmak, yangını denetim altında tutmak ve söndürebilmek için holistik yaklaşımı benimseyen karaboğa, aynı zamanda yangın bilincinin oluşturulması ve yangın güvenlik eğitimlerinin sağlanması gibi mevzularda da size destek olur.

Yangın Mühendisliği
Yangın mühendisliği, tüm modern yapılar için bina tasarımının önemli bir parçasıdır. Yangın mühendisliği, kuralcı rehberlikten çok daha fazlasıdır. Bu tür bir mühendislik, bir binaya, sakinlerine ve çevresindeki topluluğa koruma sağlar.
Giderek artan karmaşık bir dünyada, deneyim ve uzmanlığımızı yangın güvenliği ile ilgili problemlerı ve endişeleri çözmek için yangın mühendisliği danışmanlığı ve hizmetleri sağlamak için kullanıyoruz.
Ön planlama aşamasında keşfedilebilecek herhangi bir riski belirlemek için geliştirmenin ilk aşamalarında bir yangın stratejisi incelemesi hazırlayabiliriz.
Profesyonellerden oluşan ekibimiz, erken tasarım konsept aşamasında, gözden geçirmenin ilk aşamalarından itibaren müşterilerimizle çalışmaya ve onları desteklemeye kendini adamıştır ve eksiksiz ve ayrıntılı belgelenmiş bir yangın stratejisi sunar. Her büyüklükteki projede ve birçok farklı sektörde çalışmaktan edindiğimiz uzmanlığımızı kullanacağız.
Standart yangın mühendisliği planlarımız bir müşterinin yapısı için en iyi tasarımı sunmuyorsa, yangın mühendisliği gereksinimları için ısmarlama bir çözüm oluşturacağız. Ek olarak, binanın ömrü süresince koruma ve uyumluluk sağlayan bitmiş projeler için yangın riski değerlendirmeleri ve yangın güvenliği yönetimi hizmetleri de sunuyoruz.
Yangın Mühendisliği Hizmetleri
Yangın Riski Değerlendirmesi
Bir yangın riski değerlendirmesi, can ve mal üzerindeki herhangi bir riskin derinlemesine analizini sunar ve bir yangın güvenliği mühendisi, yapının Yangın Güvenliği olması için lüzumlu tavsiyelerde bulunacaktır .
Yangın riski değerlendirmeleri faydalıdır çünkü kiracılara, bina sahiplerine ve bina sakinlerine bir binadaki farklı risk seviyeleri ve bu problemlerı ele almak için ihtiyaç duyulan eylemler hakkında rehberlik sağlar. Bunu yaparak, işletme sahipleri / sorumlu fert, binanın uyumlu olmasını ve düzenleyici makamlar tarafınca daha fazla yaptırım eylemi riskinin azalmasını elde edecektir.
Yangın Güvenliği Tasarımı
Yangın güvenliği tasarımında, can ve mal kaybını en aza indirmek için tasarım oluşturulurken kullanılan birkaç bileşen vardır. Bu bileşenler şunlardır:
    Önleme
    İletişim
    Kaçış
    Muhafaza
    Söndürmek
Tasarım aşamasında uzmanlarımız, bir seviyede yangından korunma sunan eylemsiz yapısal koruma noktaları dahil edebilir . Tasarım dahilinde, yolcuların dumana veya ısıya yenik düşmeden güvenli bir yere ulaşmalarına olanak sağlayacak kaçış yolları da tasarlayabiliriz.
Yangın Güvenliği Yönetim Denetimleri
Yangın güvenliği yönetimi, mülkleri, canları, çevreyi ve işyerini korumaya yardımcı olduğundan önemlidir. Yangınlar mülk üzerinde uzun süreli, olumsuz bir etkiye sahip olabilir ve bir şirketin itibarını, sigorta maliyetlerini ve karlılığını etkileyebilir.
Bununla beraber, bir yangın güvenliği şirketinin hizmetlerinden yararlanmayı seçen işletme sahipleri, müşterilerin yangın güvenliğini sağlama konusunda en iyi kararları verirken riskleri yönetmede daha proaktif olmalarına yardımcı olmak üzere eğitilmiş uzmanlardan oluşan bir ekibe erişebilecekler.
Yangın Güvenliği Yönetim Planları ve Sistemleri
Bir yangın yönetim sistemi, yangın güvenliği yönetimi için detaylı bir plandan doğar. Bir haiz / sorumlu bireyin ihtiyaç duyacağı tüm belgeleri tek bir yerde birleştirir. Yangın yönetimi için bir sistem şunları içerebilir:
    Bir tahliye planı
    Duman ve yangını kontrol etme stratejisi
    Yangından korunma stratejisi
    Binada yangınla savaşım stratejisi

Bir yangın güvenliği şirketi, bina sakinlerinin güvende olduğundan ve yangın risklerinin azaltıldığından emin olmak için uygun prosedürleri tasarlayabilir ve planlayabilir. Bir binada eksiksiz bir yangın yönetim sistemi bulunduğunda, sorumlu kişi / mal sahibi, binanın uyumlu olduğundan ve bir yangın durumunda varlıkların ve canların kurtarılacağından emin olabilir.

KATEGORİLERİMİZ. Çelik Çatı , Davlumbaz Söndürme , Ferforje Tasarımlar , Teras Kapatma , Karaboğa Mühendislik , Yangın Dolabı , Yangın Merdiveni , Demir Doğrama , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Yangın Eğitimi , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Davlumbaz Söndürme , Yangın Dolabı , Yangın Eğitimi , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Demir Doğrama , Yangın Merdiveni , Yangın Kapıları, Yangın Tüpleri, Yangın Dolabı, Güvenlik Sistemleri, Yangın Merdiveni, Çelik Çatı, Yangın Sprinkleri, Ferforje Demir, FM 200 Yangın Söndürme Sistemleri , Yangın Kapısı Satışı , Kamera ve Güvenlik Sistemleri , Yangın Hidrant Koruma Sistemi , Köpük yangın söndürme sistemi , Yangın Tüpü Satışı , Islak sistem söndürme sistemleri , Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi , Kuru Sistem Yangın Söndürme , Islak sistem söndürme sistemleri , Yangın Dolapları Koruma Sistemi , CO2 yangın söndürme sistemi , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Yangın Merdiveni , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni Fiyatları, Yangın Tüpü İmalatı ve Fiyatları , Yangın Sprinkler Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Güncel Yangın Kapısı Fiyatları, Ferforje İmalatı ve Satışı, Çelik Konstrüksiyon ÇatıYangın Kapıları , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprink Tesisatı , Yangın Tüpü Satışı , Yangın Merdiveni İmalatı.yangın merdiveniyangın merdiveniyangın merdiveniyangın kapısı - yangın kapısı  yangın danışmanlık - yangın danışmanlık

Yangın mühendisliği, tüm modern yapılar için bina tasarımının önemli bir parçasıdır. Yangın mühendisliği, kuralcı rehberlikten çok daha fazlasıdır. Bu tür bir mühendislik, bir binaya, sakinlerine ve çevresindeki topluluğa koruma sağlar.

Diğer Makaleler

İstanbul Çekmeköy Yangın Söndürme Sprink Tesisatı (Ruhsat Garantili)

İstanbul Çekmeköy Yangın Söndürme Sprink Tesisatı (Ruhsat Garantili) İstanbul çekmeköy satış ofisimiz sayesinde sizlerde gerçek koruma sağlayan bir yangın söndürme tesisatına sahip olabilirsiniz. Yangın sprink sistemleri konusunda ileri uygulama ve tasarım çalışmalarımız ile sizlere ekonomik maliyetlere satış yapmaktayız. Çekmeköy yangın tesisatı konusunda çok fazla çalışma yaptığımız için sizlere en uygun olanını en ucuz fiyatlara sunuyoruz. Çekmeköydeki gelişmeye bağlı olarak bazı güvenlik sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır bunlardan bazısı yangın merdiveni, yangın kapısı, yangın do


Devamı

Yangın Merdiveni İmalatçıları İstanbul

Yangın Merdiveni İmalatçıları İstanbul  İstanbul, binlerce yangın merdivenleri üreten firmalara ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul'da konut sektörünün artmasıyla birlikte yangın merdiveni üreten birçok sahte firma piyasada yer almaktadır. Doğru firma seçilirken, resmi kurum tarafından belirlenen yönetmelikleri tam anlamıyla yerine getiren ve alanında uzman çalışanlara sahip firmalara öncelik verilmelidir.  İstanbul da çoğu binalar sorunlu biçimde inşa edilmiş ve birçok binaya yangın merdivenleri yapılmamıştır. İnsanların bir arada yaşadığı yerlerde mutlaka yangın merdiveni bulunmalıdır. Ayrıca şehrin itfa


Devamı

Yangın Merdiveni Yapan Firmalar

Yangın Merdiveni Yapan Firmalar Daha güvenli bir yerde yaşamak veya çalışmak istemez miydiniz? Belki yangın kelimesini duyduğunuz anda korkuyorsunuz. Peki, hiç bu korkularınıza karşı savaşıp önlem almayı denediniz mi? Örneğin yaşadığınız veya çalıştığınız yerde bir yangın merdiveni var mı? Peki, kaç tane var? En önemlisi aldığınız yangın merdivenleri ne kadar kaliteli? Yoksa siz hala 21.yüzyılda bu dijital çağda bir yangın merdiveni almadınız mı? Bütün bu sorulardan hepsine veya birine bile evet dediyseniz sakin olun. Çünkü Karaboğa mühendislik firmamız ile daha güvenli bir yaşam sürdürmeniz m


Devamı

Yangın Merdiveni Teknik Özellikleri

Yangın Merdiveni Teknik Özellikleri Yangın merdiveni yapılırken mutlaka standartlara uyulmalıdır. Çünkü standartlara uygun yapılmayan yangın merdiveni istenilen sonuçları vermez. Buna ek olarak, eğer standartlara uygun olmayan bir yangın merdiveni sonrasında uğraşmanız gereken bir probleme dönüşebilir.  Bu durumda ne yapılabilir? Yangın merdiveni almaktan vazgeçmemiz mi gerekiyor? Öncelikle belli bir sayıda kişi topluluğu olan her yerde yangın merdiveni olması gerekmektedir. Çünkü çıkan yönetmelikle beraber okul, evlerde, apartmanlarda ve kalabalık olan her yerde yangın merdiveni yaptırılmalıdır. Fakat endişelenmenize gerek


Devamı

Yangın Danışmanı

 PROFESYONEL DESTEK ALMAK VE ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN HEMEN ARAYIN. > 0532 703 75 09 < > 0532 711 74 23 < > 0530 842 39 38 < > 0216 642 69 31 < > 0216 641 50 84 < > 0216 642 68 31 < > karabogamuhendislik@gmail.com < > info@karabogamuhendislik.com < > OFİS : Hamidiye Mah Şahinbey Cad No 55  < > İMALAT : Tepeüstü Mah. Esenköşe Sok. 12 < 1974 YILINDAN BERİ SÜREGELEN AİLE MESLEĞİMİZİ DEVAM ETTİRMEKTE KARARLIYIZ. Hizmet Bölgelerimizin Neresinde Olursanız Olun Bizim İçin Hiç Fark Etmez. ÜCRETSİZ KEŞİF VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ İÇİN TALEPTE BULUNDUĞUNUZ ANDAN İTİBAREN Maxsimu


Devamı

İstanbul Yangın Merdiveni İmalatı Nasıl Yapılmalıdır?

İstanbul Yangın Merdiveni İmalatı Nasıl Yapılmalıdır? Yangın Merdivenleri, özellikle insanların bir arada yaşadığı mekanlarda muhakkak bulunmalıdır. Ayrıca yangın merdivenleri, bulundukları şehirlerin itfaiye müdürlüklerine ve belediyelerine bağlı olarak belirlenmiş yönetmelikler doğrultusunda üretilmesi gerekir. Yaklaşık 16 milyon insanın bir arada yaşadığı İstanbul, her sektörde olduğu gibi yangın merdiveni imalatı yapan önemli şehirlerin başında yer alır. Neredeyse tüm yapılara yapılması zorunlu bir ihtiyaç haline gelen yangın merdivenleri, her geçen gün artan bu ihtiyacı karşılamak adına İstanbul Yangın Merdiveni İmalatı


Devamı

Yangın merdivenlerinin imalatı

Yangın merdivenlerinin imalatı Gelişen ve yenilenen çağı ile birlikte insan sağlığı artık çok daha fazla öneme sahip oldu. Artık bir ürün imal edilirken öncelikle insan sağlığına olan etkisine bakılıyor. Ardından ürün imal edilmeye başlanıyor. İşte yangın merdivenlerinde durum bu şekildedir. Herhangi bir afet, yangın gibi aniden gerçekleşen olumsuz koşullarda can kayıplarını en az seviyeye indirmeye çalışan yangın merdivenleri, imalatı açısından da oldukça önemlidir. Bina sakinlerinin hayatını kontrol etmek maksadıyla ve bina dışındaki komşu binaları da korumak amacıyla yangın merdivenleri imal edilerek önlem sa


Devamı

Makaralı Yangın Merdiveni Nasıl Olmalıdır?

Makaralı Yangın Merdiveni Nasıl Olmalıdır? Merdivenleri kullanırken güvenlik her zaman bir öncelik olmalıdır. Yuvarlanan merdivenler doğru kullanılmadığı takdirde tehlikeli olabilir. Merdiven kullanımdayken meydana gelebilecek bir yaralanmayı önlemek için atılabilecek adımlar vardır. Makaralı Yangın Merdiveni Nasıl Olmalıdır? Farklı tipte makaralı merdivenler vardır. Yürüyen merdivenlerin bileşimini belirleyen bir güvenlik merdiveni mevcuttur. Farklı genişlik ve yüksekliklerde çeşitli ebatlar mevcuttur. Güvenlik makaralı merdivenlerde daha fazla güvenlik için korkuluklar bulunur. Kullanılacak en güvenli makaralı merdiveni seçerken


Devamı

Yangın Merdivenlerinin Üretim Süreci Nasıldır?

Yangın Merdivenlerinin Üretim Süreci Nasıldır? Yangın merdiveni üretimi  sadece fabrikada değik aynı zamanda sahada imalat edilebilir bir yapıdır. Yangın merdiveni üretiminde gerekli olan şeyler nelerdir? Yangın merdiveni tamamıyla uzman ellerde üretilmesi gereken yapıların ın başında gelmektedir. Yangın merdiveni üretimi için gerekli belgelere sahip firmalar ile çalışmak gerekiyor. Yangın merdiveni üretim aşamasında çalışacak olan elemanların belirli sertifikalara sahip olması gerekmektedir. Yangın merdiveni satı yapan firmaların ticaret bakınlığından izinli olması gerekmektedir. Piyasadaki yangın merdiveni üreticilerinin çoğu


Devamı

Tuzla yangın söndürme sprinkleri

Yangın riski yüksek olan yerlerde yangın söndürme sprinkleri kullanımı zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir. Tuzla yangın söndürme sprinkleri firması Karaboğa mühendisliğe bağlı bir firma olup yangın güvenlik alanında en iyi firmalar arasındadır. Özellikle, İstanbul yangın söndürme sektöründe kayıtlı firmalar arasındadır. Bunun yanında FM200 gazlı söndürme sistemlerine de sahiptir. FM200 gazlı söndürme sistemi nedir? İş hayatında ve sosyal hayatta bir anda çıkan yangınlar hayatı sekteye uğratmaktadır. Bu konuda yangın söndürme sprinkleri devreye girmektedir. Sektörde en çok kullanılan FM 200


Devamı