Yangın Danışmanı

 PROFESYONEL DESTEK ALMAK VE ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN HEMEN ARAYIN.

> 0532 703 75 09 <

> 0532 711 74 23 <

> 0530 842 39 38 <

> 0216 642 69 31 <

> 0216 641 50 84 <

> 0216 642 68 31 <

> karabogamuhendislik@gmail.com <

> info@karabogamuhendislik.com <

> OFİS : Hamidiye Mah Şahinbey Cad No 55  <

> İMALAT : Tepeüstü Mah. Esenköşe Sok. 12 <

1974 YILINDAN BERİ SÜREGELEN AİLE MESLEĞİMİZİ DEVAM ETTİRMEKTE KARARLIYIZ.

Hizmet Bölgelerimizin Neresinde Olursanız Olun Bizim İçin Hiç Fark Etmez.

ÜCRETSİZ KEŞİF VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ İÇİN TALEPTE BULUNDUĞUNUZ ANDAN İTİBAREN Maxsimum 24 SAAT İÇERİSİNDE SİZLERE DÖNÜŞ SAĞLAYACAĞIZ.

FİRMA GENEL MÜDÜR (CEO) MESAJI:

FİRMAMIZ, Güzide Şehrimiz İstanbul’un  Büyük, Dinamik ve Saygın Sanayi Kuruluşlarından Birisidir

Personelimizle, Müşterilerimizle, Büyüyen ve Güçlenen Kocaman Bir Aileyiz Biz. Yeniliklere Açık, Geleneklerine Bağlı, İlişkilerinde Karşılıklı Kazanmak Düsturunu Benimseyerek Yürüyoruz. Türkiye’nin, Yarının Rekabetçi Dünyasında Daha İyi Temsil Edilebilmesi İçin, Firma Olarak Yaptığımız İşlerin Öneminin Farkındayız. Hedefimiz, Sadece Bölgesel Rekabet Gücümüzü Arttırmakla Sınırlı Değil.

Biz, Dünyadaki Ekonomik, Sosyal ve Siyasî Değişim ve Gelişmeleri Yakından Takip Eden, Kaynakları Buna Göre Geliştiren, ‘’Toplam Kalite Yönetimi’’ Anlayışına Sahip, Dinamik Bir Aileyiz. Sürekli Eğitim, Bu Anlayışımızın Tabii Bir Uzantısıdır. Bu Amaçla Şirket İçi ve Dışı Eğitimler İle Eleman Performansımız Sürekli Yükseltilmekte, Dışarıdan Alınan Danışmanlık Hizmetleri İle Firmamızın Rekabet Gücü Sürekli Arttırılmaktadır.

Birlikte Yaşadığımız, ‘’İnsan’’lara ve Bizi Barındıran ‘’Çevre’’mize Saygımızı Hiçbir Zaman Kaybetmeden, Onlara Katma Değer Katarak, Yaptığımız Her İşte Kaliteyi Şiar Edindik. Biz, İnsanımızın, Ona Sunulan Her Mal ve Hizmette Kaliteyi Hak Ettiğine İnanıyor, İşimizi ve Üretimimizi de Bu Anlayışa Göre Yapıyoruz.

Biz, Yaradan’a, Kendimize, Dostlarımıza, Birlikte Yürüdüğümüz Ekibimize, Güveniyor ve Bu İnançla Çalışıyoruz. Dün Olduğu Gibi, Yarın da Çalışmaya Devam Edeceğiz.

Hedefimiz, İstanbul’da Doğan bu Müteşebbis Coşkunun Önce Ülkemizin Dört Bir Yanını Ulaşması, Sonra Dünyaya Yayılmasıdır.

ŞİRKET YÖNETİMİ. M. Yunus KARABOĞA - Ayetullah KARABOĞA


YANGIN DANIŞMANLIĞI

Deneyimli yangın uzman kadromuz ile; müessese ve müesseselarda yangın önleme ve söndürme tedbirlerinin alınması ve idamesi maksadıyla, tesisin mevcut yangın söndürme kabiliyetlerinin günümüz teknolojik imkanları dahilinde gözden geçirilmesi 09.09.2009’da yayınlanan “Binaların Yangından Korunması ile alakalı Yönetmelik” hükümlerine uygunluğunun denetim ve adaptasyonunun sağlanması.

Mevcut durum Tespit ve Risk Analizi

Bina, tesis vb. Yerlerin yerleşim planlarının hazırlanması. Yapılan yerleşim planı üzerinde basit alev alabilecek  tehlikeli malzemelerin (yanıcı, parlayıcı, patlayıcı, harlayıcı) depolandığı, bulunduğu yerlerin çizim üzerinde gösterilmesi. Yapılan yerleşim planı üzerinde mevcut ve ilave edilecek  otomatik yangın algılama sistemlerinin,yangın söndürme cihazlarının,yangın duvar vanalarının, hidrantların, manuel yangın butonlarının ve sirenlerin,duman idrak etme dedektörlerinin, acil çıkış kapılarının bölgeleri ve tahliye yolarının  lejant olarak ayrı ayrı renk kodu ve şekli ile belirtilmesi.

Gelişmiş tüm ülkelerde meydana getirilen çalışmalar gösteriyor ki, yangınların en büyük sebepleri insani unsurlardan ve ihmallerden meydana gelmektedir. Bu sebepleri kısaca sıralayacak olursak;

Yangın önleme tedbirlerinin belirlenmemesi, yangın güvenliği konusunda risk analizi yapılmaması, lüzumlu eğitim ve bilgilendirme çalışmaların ve tatbikatların yaptırılmaması, Uygun yangın söndürme cihazlarının tedarik edilmemesi yada yanlış yerlere yerleştirilmesi.
    Yangın güvenlik sistemleri yada yangın ekipmanlarının test, bakım ve kontrollerinin yapılmaması,
    Acil çıkış güvenliği mevzusundaki lüzumlu standartlara uyulmaması ve lüzumlu çalışmaların yapılmaması,
    Yangın esnasında yapılacak çalışmalar konusunda lüzumlu acil durum planının bulunmaması şeklinde sıralamak mümkündür.

Tüm bu uygunsuzlukların giderilmesi için ise işletmenin detaylı yangın güvenliği risk analizi uzmanlarımızca yapılmakta, gerekli rapor hazırlanarak eksiliklerin giderilmesi için tavsiyelerimiz hazırlanacak yangın risk raporunda belirtilerek tarafınıza sunulmaktadır.

Karaboğa, yangın danışmanlığı kapsamında her türlü yapı tipi için mimari ve elektromekanik tasarım projesi hazırlama ve inceleme,  kaçış yolu hesaplamaları, yangın idrak etme ve uyarı, yangın söndürme sistemlerinin (yangın tesisatı) değerlendirilmesi, yangın risk analizi benzer biçimde uygunluk denetimü hizmetleri sunar.
Yerel ve uluslararası mevzuatlar dahilinde belirlenen yangın güvenlik önlemleri; yangının meydana gelmesini önlemeyi veya meydana gelen bir yangının gelişimini ve etkilerini sınırlandırmayı fakatçlar. Bu önlemler belirlenirken amaç; yangının bileşenleri olan yakıt, oksijen ve ısı kaynaklarını birbirinden olabildiğince ayrı tutmak; yangın risk analizi ve yangın talimatı doğrultusunda tahliye ve söndürme işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlamaktır.
Karaboğa, yangın bilimindeki deneyimi ve uzman kadrosuyla yapılarda Yangın Danışmanlığı hizmeti sunar. Yangın karakteristiklerini belirlemek, yıkıcı etkilerini azaltmak, yangını denetim altında tutmak ve söndürebilmek için holistik yaklaşımı benimseyen karaboğa, aynı zamanda yangın bilincinin oluşturulması ve yangın güvenlik eğitimlerinin sağlanması gibi mevzularda da size destek olur.

Yangın Mühendisliği
Yangın mühendisliği, tüm modern yapılar için bina tasarımının önemli bir parçasıdır. Yangın mühendisliği, kuralcı rehberlikten çok daha fazlasıdır. Bu tür bir mühendislik, bir binaya, sakinlerine ve çevresindeki topluluğa koruma sağlar.
Giderek artan karmaşık bir dünyada, deneyim ve uzmanlığımızı yangın güvenliği ile ilgili problemlerı ve endişeleri çözmek için yangın mühendisliği danışmanlığı ve hizmetleri sağlamak için kullanıyoruz.
Ön planlama aşamasında keşfedilebilecek herhangi bir riski belirlemek için geliştirmenin ilk aşamalarında bir yangın stratejisi incelemesi hazırlayabiliriz.
Profesyonellerden oluşan ekibimiz, erken tasarım konsept aşamasında, gözden geçirmenin ilk aşamalarından itibaren müşterilerimizle çalışmaya ve onları desteklemeye kendini adamıştır ve eksiksiz ve ayrıntılı belgelenmiş bir yangın stratejisi sunar. Her büyüklükteki projede ve birçok farklı sektörde çalışmaktan edindiğimiz uzmanlığımızı kullanacağız.
Standart yangın mühendisliği planlarımız bir müşterinin yapısı için en iyi tasarımı sunmuyorsa, yangın mühendisliği gereksinimları için ısmarlama bir çözüm oluşturacağız. Ek olarak, binanın ömrü süresince koruma ve uyumluluk sağlayan bitmiş projeler için yangın riski değerlendirmeleri ve yangın güvenliği yönetimi hizmetleri de sunuyoruz.
Yangın Mühendisliği Hizmetleri
Yangın Riski Değerlendirmesi
Bir yangın riski değerlendirmesi, can ve mal üzerindeki herhangi bir riskin derinlemesine analizini sunar ve bir yangın güvenliği mühendisi, yapının Yangın Güvenliği olması için lüzumlu tavsiyelerde bulunacaktır .
Yangın riski değerlendirmeleri faydalıdır çünkü kiracılara, bina sahiplerine ve bina sakinlerine bir binadaki farklı risk seviyeleri ve bu problemlerı ele almak için ihtiyaç duyulan eylemler hakkında rehberlik sağlar. Bunu yaparak, işletme sahipleri / sorumlu fert, binanın uyumlu olmasını ve düzenleyici makamlar tarafınca daha fazla yaptırım eylemi riskinin azalmasını elde edecektir.
Yangın Güvenliği Tasarımı
Yangın güvenliği tasarımında, can ve mal kaybını en aza indirmek için tasarım oluşturulurken kullanılan birkaç bileşen vardır. Bu bileşenler şunlardır:
    Önleme
    İletişim
    Kaçış
    Muhafaza
    Söndürmek
Tasarım aşamasında uzmanlarımız, bir seviyede yangından korunma sunan eylemsiz yapısal koruma noktaları dahil edebilir . Tasarım dahilinde, yolcuların dumana veya ısıya yenik düşmeden güvenli bir yere ulaşmalarına olanak sağlayacak kaçış yolları da tasarlayabiliriz.
Yangın Güvenliği Yönetim Denetimleri
Yangın güvenliği yönetimi, mülkleri, canları, çevreyi ve işyerini korumaya yardımcı olduğundan önemlidir. Yangınlar mülk üzerinde uzun süreli, olumsuz bir etkiye sahip olabilir ve bir şirketin itibarını, sigorta maliyetlerini ve karlılığını etkileyebilir.
Bununla beraber, bir yangın güvenliği şirketinin hizmetlerinden yararlanmayı seçen işletme sahipleri, müşterilerin yangın güvenliğini sağlama konusunda en iyi kararları verirken riskleri yönetmede daha proaktif olmalarına yardımcı olmak üzere eğitilmiş uzmanlardan oluşan bir ekibe erişebilecekler.
Yangın Güvenliği Yönetim Planları ve Sistemleri
Bir yangın yönetim sistemi, yangın güvenliği yönetimi için detaylı bir plandan doğar. Bir haiz / sorumlu bireyin ihtiyaç duyacağı tüm belgeleri tek bir yerde birleştirir. Yangın yönetimi için bir sistem şunları içerebilir:
    Bir tahliye planı
    Duman ve yangını kontrol etme stratejisi
    Yangından korunma stratejisi
    Binada yangınla savaşım stratejisi

Bir yangın güvenliği şirketi, bina sakinlerinin güvende olduğundan ve yangın risklerinin azaltıldığından emin olmak için uygun prosedürleri tasarlayabilir ve planlayabilir. Bir binada eksiksiz bir yangın yönetim sistemi bulunduğunda, sorumlu kişi / mal sahibi, binanın uyumlu olduğundan ve bir yangın durumunda varlıkların ve canların kurtarılacağından emin olabilir.

KATEGORİLERİMİZ. Çelik Çatı , Davlumbaz Söndürme , Ferforje Tasarımlar , Teras Kapatma , Karaboğa Mühendislik , Yangın Dolabı , Yangın Merdiveni , Demir Doğrama , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Yangın Eğitimi , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Davlumbaz Söndürme , Yangın Dolabı , Yangın Eğitimi , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Demir Doğrama , Yangın Merdiveni , Yangın Kapıları, Yangın Tüpleri, Yangın Dolabı, Güvenlik Sistemleri, Yangın Merdiveni, Çelik Çatı, Yangın Sprinkleri, Ferforje Demir, FM 200 Yangın Söndürme Sistemleri , Yangın Kapısı Satışı , Kamera ve Güvenlik Sistemleri , Yangın Hidrant Koruma Sistemi , Köpük yangın söndürme sistemi , Yangın Tüpü Satışı , Islak sistem söndürme sistemleri , Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi , Kuru Sistem Yangın Söndürme , Islak sistem söndürme sistemleri , Yangın Dolapları Koruma Sistemi , CO2 yangın söndürme sistemi , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Yangın Merdiveni , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni Fiyatları, Yangın Tüpü İmalatı ve Fiyatları , Yangın Sprinkler Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Güncel Yangın Kapısı Fiyatları, Ferforje İmalatı ve Satışı, Çelik Konstrüksiyon ÇatıYangın Kapıları , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprink Tesisatı , Yangın Tüpü Satışı , Yangın Merdiveni İmalatı.yangın merdiveniyangın merdiveniyangın merdiveniyangın kapısı - yangın kapısı  yangın danışmanlık - yangın danışmanlık

Yangın mühendisliği, tüm modern yapılar için bina tasarımının önemli bir parçasıdır. Yangın mühendisliği, kuralcı rehberlikten çok daha fazlasıdır. Bu tür bir mühendislik, bir binaya, sakinlerine ve çevresindeki topluluğa koruma sağlar.

Diğer Makaleler

Yangın Sprink Tesisatı İmalatı Hizmeti Veriyoruz

Yangın Sprink Tesisatı İmalatı Hizmeti Veriyoruz Yangın sprink sistemleri hakkında bizden destek almak için iletişim kanallarımızdan bizleri arayarak uzman ekiplerimizden ücretsiz bilgiler edinebilirsiniz. Yangın sprink sistemleri uygulamalarımız hakkında bilgiler edinmek için istanbul lider firmaları arasında yer aldığımızı bilmenzi isteriz. Yangın sprink tesisatı uygulaması hizmeti almak için bizi tercih edebilirsiniz. Yangın sprink tesisatı işinde uzmanlaşmış firmamız sizlere yapacağı uygulamada bütün tecrübesini kullanarak sizleri veya korumaya çalıştığınız yapılarınızı korumaktayız. Yangın sprinklerinin bir çok versiyonu vardır bunlar


Devamı

Yangın Sprink Sistemleri Konusunda Bizden Destek Alabilirsiniz

Yangın Sprink Sistemleri Konusunda Bizden Destek Alabilirsiniz Yangın sprink sistemleri imalatı alanında yıllardır müşterilerine hizmet veren profesyonel bir yangın firmasıyız. Yangın sprink sistemleri kimsenin olmadığı alanlarda çıkan yangınlara ihbar sisteminde aldığı emir ile harekete geçerek yangına su püskürtme yöntemiyle söndüren profesyonel bir sistem olduğunu bilmenizi isteriz. Yangın sprink sistemlerinin kurulumunun zorunlu olduğu yerlerde devlet kurumunda görevli kişilerin talepleri üzerine kurulumunun yapıldığı bir sistemdir. Yangın sistemlerinin kurulumu gerek yapı sahibine gerek sigorta şirketlerinin faydasına olan vir durumdur. Yangın spr


Devamı

Yangın Merdiveni Metre Fiyatları Nelerdir?

Yangın Merdiveni Metre Fiyatları Nelerdir? Yangın merdiveni güncel metre fiyatları (2022 - 2023) hakkında dataylı bilgilerin olduğu sayfadasınız. En güncel yangın merdiveni fiyatlarının yer alsıpı sayfamızda merak ettiğiniz herşeyi bulabileceğinizi bilmenizi isteriz. Güncel yangın merdiveni fiyatları edinmek için kapı kapı dolaşmanıza gerek yok aşağıdaki fiyatları baz alarak yaptırmayı düşündüğünüz yangın merdiveni yaklaşık maliyetlerini çıkarabilmenizin tek yolu aşağıdaki yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. MODEL 1  Z tipi olarak yönetmelikte adı geçen ve itfaiye tarafından sorunsuz şekilde kabul gören mo


Devamı

İstanbul Yangın Tesisatı Alanında Hizmet Veren Firmamızdan Profesyonel Destek Alabilirsiniz

İstanbul Yangın Tesisatı Alanında Hizmet Veren Firmamızdan Profesyonel Destek Alabilirsiniz Yangın tesisatı Yangın tesisatı kurulumunu istanbul başta olmak üzere bir çok ilimizdede profesyonel hizmet sunuyoruz. Yangın tesisatı Yangın tesisatı kurulumundaki asıl nedenin yangın anında yangına aniden müdahale edecek sistemin adıdır. Yangın tesisatının bir çok çeşidi vardır... sulu yangın tesisatı, kuru yangın tesisatı ve gazlı sprink sistemleri olmak üzere bir çok model ve sistemin var olduğunu biliyoruz. Kuru yangın tesisatı Kuru yangın tesisatı'nın başlıca üzelliği yangın ihbar sisteminde uyarı geldiğinde otomatikmen motorlara komur verilip su


Devamı

Yangın Sprink Tesisat Kurulumunu Ve Devreye Alma İşlerini Yapan Firma Olduğumuzu Biliyormuydunuz?

Yangın Sprink Tesisat Kurulumunu Ve Devreye Alma İşlerini Yapan Firma Olduğumuzu Biliyormuydunuz? Karaboğa firmamız sizlerin ve işyerlerinizin güvenliği için yüksek teknolojilerdende faydalanarak yangın söndürme sprinkler tesisatı kurulumu ve satışı yapmaktayız. Yangın sprink tesisatı kurulumu ve devreye alınması işlerinizi iğneden ipliğe tam ve eksiksiz olarak yapan firmalardan biriyiz. Maklelerimizin tamamında ilk ve tek kelimelerinin geçtiği cümleleri kurmamızın sebebi 1974 yıllından beri bu sektörde aktif hizmet vermemizden kaynaklandığınıda buradan belirtmek isteriz. Yangın tesisat işlerini yapan birçok firmadan biriyiz... ancak bazı extra yetenekler


Devamı

İstanbul Z Tipi Yangın Merdiveni İmalatı Ve Satışı Sayfasıdır

İstanbul Z Tipi Yangın Merdiveni İmalatı Ve Satışı Sayfasıdır Firmamız karaboğa mühendislik uzun yıllardır yangın sektöründe varlığını sürdüren ve bir çok yangın merdiveni firmasına teknik destek vererek hizmet kalitesini sadece müşterilerinin yangın yükseltmek yetinmeyip partner firmalarada birçok alanda destek vererek her geçen gün saygınlığını artırarak toluna devam eden bie şirkettir. Karaboğa yangın mühendisliği yapmakta olan ve bu alanda yangın merdiveni, yangın kapısı, yangın tüpü, yangın dolabı ve yangın tesisatı alanında hizmet veren profesyonel bir şirkettir. Karaboğa dairesel yangın merdiveni konusundada faz


Devamı

Garantili Ucuz Yangın Merdiveni Yapılışı Hakkındaki Bilgilendirme Sayfasıdır

Garantili Ucuz Yangın Merdiveni Yapılışı Hakkındaki Bilgilendirme Sayfasıdır Yangın merdiveninin yapılışı oldukça önemli bir konudur. Yangın merdiveni yönetmeliğinde açık olarak belirtilen koşullarda yangın merdiveninin hangi malzemeden yapılması gerekmiştir. Yangın merdiveninin boyu ve genişliği her konuta göre değişiklik gösterebilir. Hatta kullanılan malzemelerde konutlara değişiklik göstermektedir. Yangın merdiveni yapımında işin ehli olan bir ustanın çalışması oldukça önemlidir. İmal aşaması, yangın merdivenini montaj aşaması dikkatle yapılması gerekmektedir. Yangın merdiveninde kullanılan malzemeler son derece kaliteli ve yö


Devamı

İstanbul Ümraniye Yangın Merdiveni İmalatı Ve Satışı Yapan Firmalar Hakkındaki Bilgilendirme Sitesidir.

İstanbul Ümraniye Yangın Merdiveni İmalatı Ve Satışı Yapan Firmalar Hakkındaki Bilgilendirme Sitesidir. İstanbul Ümraniye Yangın Merdiveni İmalatı firmaları fiyat konusunda sizlere ekonoik fiyatlara satış yapamadığı için olabildiğince maliyetleri kısmak için gerek malzeme gerek kar marjlarından taviz vermektedirler. İstanbul Ümraniye Yangın Merdiveni Fiyatları global pazarda olduğu gibi iç pazardada oluşan malzeme zamlarından dolayı artık çokta ucuz maliyetler ile yangın merdiveni imalatı yapılamadığını buradan sizlere belirtmek isteriz. İstanbul Ümraniye Yangın Merdiveni Firmaları kaliteli üretim yapmak için gerekli personel ve kakinalara


Devamı

İstanbul Yangın Merdiveni Teknik Şartnamesi Hakkında Bilgilendirme Sitesidir

İstanbul Yangın Merdiveni Teknik Şartnamesi Hakkında Bilgilendirme Sitesidir İnsan yaşamının mevcut olduğu her binada zorunlu hale getirilen yangın merdiveni, yangın ve bu gibi acil durumlarda ihtiyaç duyurabilmek en önemli ihtiyaçlar listesinde yer almaktadır. Okul, konut, iş merkezi gibi pek çok farklı binada bulunması zaruri olan bu merdivenlerin üretimi ilgili yönetmelik doğrultusunda gerçekleştirildiğinden satışı esnasında da yangın merdiveni teknik şartname imzalanmaktadır. Yangın Merdiveni Teknik Şartname Nedir? Yangın Merdiveni üretici ve satıcı firmalar tarafından hazırlanan yangın merdiveni teknik şartnamesi, yönetmelik doğrultusunda imal ed


Devamı

Yangın Merdiveni Maliyeti

Yangın Merdiveni Maliyeti Bir çok prosedüre göre üretilen yangın merdivenleri, kullanılacak olan binanın yüksekliğine, binaya uygun tasarlanmış yangın merdivenin çeşitine, kullanılan yapı malzemesi, işçilik ve montaj giderlerine ve firmanın sahip olduğu prestije firmanın markası gibi özelliklere ve tercihlere bağlı olarak farklı yangın merdiveni fiyat aralığında değişmeler olabilir. Z model yangın merdiveni dairesel modele göre daha pahalıdır. Yüksek binalarda ya da iş yerlerinde tercih edilen bu model hem montajı hemde işçiliğine göre metre fiyatları belirlenmektedir. Bu fiyat ortalama 100- 150 TL aralığındadır ayrıca kat başı 2500


Devamı